Co najdete v blízkém okolí Penzionu a Ubytovny

Ubytujte se u nás a navštivte zajímavé památky v okolních městech: Olomouc, Kroměříž (památky zapsané na seznamu UNESCO), hrad Helfštýn, Svatý Kopeček

Doporučujeme navštívit také Tovačov - zámek, rybaření, Chropyni, Přerov a tamní Mamutí stezku.

KROMĚŘÍŽSKO - http://www.vychodni-morava.cz/doc/kromerizsko

Kroměříž - malebné město jen pár kilometrů od penzionu.

Kromeris-letecky

Ubytujte se u nás a navštivte nedaleký komplex zahrad a zámek v Kroměříži, který je zapsán na Listinu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Do nedaleké Kroměříže můžete podniknout výlet na kole nebo zajet přímým spojem autobusem nebo vlakem. Cesta trvá jen pár minut. Více na: http://www.zamek-kromeriz.cz/cs English: http://www.zamek-kromeriz.cz/en

Informace o Kroměříži: http://www.mesto-kromeriz.cz/


OLOMOUC - http://www.olomouc-tourism.cz/index.asp?lng=cz&mpos=1&makt=2&cat=unesco&page=uvod

Olomouc

SLOUP NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE - Čestný barokní sloup s kaplí - zapsaný na seznam památek UNESCO. Více na: http://www.unesco-czech.cz/olomouc/prohlidka-mesta/

Informace o Olomouci a kraji: http://www.olomoucky-kraj.com/

KOJETÍN - http://www.kojetin.cz

kojetin
Stránky města s kulturním přehledem, historickými poznámkami a památkami najdete na:
http://www.strednihana.cz/

Bowling city - bowling, squosh, šipky, stolní fotbal, herna atd. jen pár kroků od WESTERN STEAK HOUSu. Zasportovali jste si - přijďte si do WESTERN STEAK HOUSu posedět do nezakouřeného prostředí a dást si s přáteli nebo Vašimi dětmi dobré občerstvení, výborný pohár nebo skvěle servírovanou kávu! Je zde i široká nabídka pizzi a dalších pokrmů.

Možnosti sportovního a rekreačního vyžití v Kojetíně:

1. Nová sportovní hala pro míčové hry.

2. Areál sokolské zahrady - venkovní kurty - dva volejbalové a tři tenisové s běžeckou dráhou po jejich obvodu, sociálním zařízením a bufetem. V areálu vybudována tréninková tenisová zeď pro veřejnost.

3. Herna stolního tenisu v Kuzníkové ulici, slouží oddílu stolního tenisu TJ Sokol i veřejnosti.

4. Fotbalový stadion TJ Slavoj Kojetín v ulici Závodí - travnaté hřiště s oválnou běžeckou dráhou, součástí je budova se šatnami, sociálním zařízením a tribunami pro diváky, v areálu je vybudován bufet. V těsné blízkosti stadionu se nachází škvárové hřiště, sloužící pro tréninky a jako rezerva.

5. Loděnice u soutoku Moravy a Mlýnského náhonu.

6. Bikrosový areál v ulici Závodí - terénně upravená dráha, využívaná pro trénink a závody pořádané v Kojetíně s uměle vybudovaným startovacím zařízením.

7. Koupaliště - letní koupaliště se třemi bazény, tobogánem i možností občerstvení.


TOVAČOV - http://www.tovacov.cz/

Tovacov

Tovačov - město nedaleko soutoku Moravy a Bečvy, v okolí jsou rybníky a lužní lesy. Město se pyšní původně královským gotickým vodním hradem ze 14. století.

PROSTĚJOV - http://www.prostejov.eu/
Prostějov je město módy, kde vždy dobře nakoupíte.

Divadlo-Prostejov

Divadlo v Prostějově - http://www.divadloprostejov.cz/


CHROPYNĚ - http://www.muchropyne.cz/

Chropine

Renesanční zámek, který stojí za to vidět. Do Chropyně se můžete vydat pěšky nebo na kole. Možná je i cesta autobusem nebo vlakem. Cesta trvá jen pár minut. Více na: http://www.muzeum-km.cz/


PLUMLOV - http://www.mestoplumlov.cz/

Plumlov
Hrad Plumlov vznikl ve 2. polovině 13. století. Více na http://www.plumlov-zamek.cz/

STŘEDNÍ HANÁ - http://www.strednihana.cz

Mikroregion Střední Haná je rovinatou oblastí, kde se jejím středem jako modrá nit proplétá řeka Morava. Je to kraj bohatý na historii, lidové tradice, kulturu i židovské památky. Je to kraj krále Ječmínka, ale i předního evropského kubisty Emila Filly. Kraj rybníků, lužních lesů a zlatých lánů obilí. Kraj Hanáků, těch dobrých a pohostinných lidí. Zastavte se v tomto kraji na svých toulkách a vnímejte jeho osobitou, hanáckou atmosféru. Vždy budete vítáni.

Sdružení obcí mikroregionu Střední Haná tvoří 15 měst a obcí. Najdeme je uprostřed Moravy na rozhraní okresů Přerov, Prostějov a Kroměříž. Mikroregion je součástí turistického regionu Střední Morava.

Dopravní dostupnost regionu:
Region Střední Haná je dobře dostupný jak vlakem (z železničního uzlu Přerov směrem na Chropyni, Kojetín), tak také po dálnici z Prahy (270 km) a z Vídně (180 km).

pict0042


Vytištěno z http://www.Westernhouse.cz | | webmaster | administrace
WESTERN STEAK HOUSE, PENZION A UBYTOVNA Kojetín v Kojetíně hodnocení